Sezon 6

Koniec starego roku, początek nowego, czas podsumowań. Gdyby spojrzeć na stronę niby nie wiele jest do podsumowania, ale… to co pojawia się na głównej to materiały przetworzone i opisane. W tym roku więcej działo się na 'zapleczu’. Ilość zebranych materiałów, nas przerosła i przeszła najśmielsze oczekiwania. To nie nowość, że co roku rejestrujemy więcej danych niż możemy przetworzyć, po prostu praca w terenie daje znacznie więcej satysfakcji niż przy komputerze.

Ale przejdźmy do konkretów.

Youtube: 1 film – słownie 'jeden’ film, szybki (przez różne pory roku) oblot Kopca Wyzwolenia. Obiekt monumentalny, ale raczej nudny. Tak więc jedyna opcja na urozmaicenie to pokazanie jak lokalizacja zmienia się w czasie całego roku. 

Sketchfab: Tutaj znacznie więcej się 'podziało’. Trzymamy się zasady, że treści umieszczane na stronie zachowajto.eu to znaleziska i rejestracje z obszaru Górnego Śląska. Jednak podczas podróży dalszych i bliższych także przywozimy ciekawe pamiątki. Takie treści nie znajdują odzwierciedlenia na stronie www a jedynie w postaci modeli w serwisie Sketchfab.com    

Strona www: Tutaj wizualnie niewiele się zmieniło. Wizualnie dosłownie nic. Warto wspomnieć, że serwis w tym roku 'obchodził’ 5 lat działalności.

Przez pewien czas można było zauważyć problemy z 'kłódeczką’, czyli szyfrowaniem  oraz czasowe problemy w dostępie do serwisu. Zmiana hostingu (czyli dostawcy usługi pozwalającej na osadzenie strony na serwerach i jej udostępnianie) niestety odbyła się z pewnymi problemami technicznymi. Aktualnie całość doprowadzono do stanu pełnej funkcjonalności. Aktualizacja oraz łatanie dziur w serwisie zajmują sporo czasu.

Ok, a co tam planujecie w 2023 roku? Cóż, nadal będziemy robić swoje 🙂 

 

 

Ten wpis jest osadzony w kategorii Sezon 6.