Konferencja RZEŹBA PLENEROWA W POLSCE

Konferencja naukowa „Rzeźba plenerowa w Polsce – zjawisko artystyczne lat 60. i 70. XX wieku oraz problematyka ochrony”
Termin wydarzenia: 15.11.2023
Miejsce: On-line
Rejestracja: nid.pl

Zabytki to nie tylko budynki, ale także pomniki i rzeźby. Ale kiedy dokładnie rzeźba przestaje być jedynie dziełem sztuki i staje się pomnikiem? Te artystyczne kreacje są integralną częścią naszego krajobrazu, lecz jaką funkcję pełnią, i w jaki sposób powinniśmy dbać o ich zachowanie? Narodowy Instytut Dziedzictwa serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej, poświęconej rzeźbie plenerowej z drugiej połowy XX wieku w Polsce.

Celem planowanej konferencji, która odbędzie się w formie spotkania online 15 listopada, jest zgłębienie i przedstawienie społeczno-artystycznego aspektu związanej z rzeźbą plenerową, a także identyfikacja potrzeb i możliwości związanych z ochroną tych wyjątkowych dzieł. Narodowy Instytut Dziedzictwa gorąco zachęca do aktywnego udziału w dyskusji na temat rzeźby plenerowej drugiej połowy XX wieku w Polsce – pełna informacja o konferencji.

Daliśmy się zachęcić. Zespół Zachowajto.eu ma swoje miejsce w programie konferencji 🙂

Na potrzeby konferencji przygotowano prezentację multimedialna oraz niespodziankę dla uczestników – specjalny pokaz „Wirtualna galeria rzeźby plenerowej BYTOM”. 

Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Ten wpis jest osadzony w kategorii Sezon 5.