Sezon 4

Czwarty sezon za nami. Rok inny niż wszystkie, jednak pomimo ograniczeń nowe wpisy systematycznie pojawiały się w serwisie. Zaproponowaliśmy także treści w ramach akcji #zostańwdomu aby w ramach swoich możliwości, choć trochę, umilić (nadmiar) wolnego czasu.

https://zachowajto.eu/category/wirtualna-wycieczka/

W samym serwisie niewiele się zmieniło (oprócz nowego systemu przeszukiwania treści oraz banera w nagłówku strony), skupiamy się na tworzeniu nowych treści.

Sezon czwarty to 28 nowych wpisów w serwisie zachowajto.eu – https://zachowajto.eu/category/sezon-4/ oraz 60 modeli w serwisie SKETCHFABhttps://sketchfab.com/tags/zachowajtoeu_2020 Nie wszystkie fotorekonstrukcje umieszczone na sketchfab-ie znalazły swoje odzwierciedlenie we wpisach na stronie, głównie dlatego, że to modele spoza regionu (z Krakowa, Poznania, Lublina… a także z zagranicy).

W kolejnym sezonie, ponieważ modeli spoza regionu jest sporo (a będzie jeszcze więcej ;), znaczenia nabierze mapa, jako podstawowa forma nawigowania po stronie. Na mapie pojawią się także modele z bardziej odległych lokalizacji – to jednak wymaga 'trochę’ czasu.

Nie zapominamy też o dokarmianiu strony Facebook serwisu a także kanału Youtube. W 2020 na 'fanpage’ strony, w cyklu tygodniowym prezentowano wybrane pomniki z regionu. Poniżej najpopularniejszy post w 2020, z tej serii – Rzeźba na dziś… „Lew śpiący”

W tym roku podjęto decyzję, aby część modeli 3D udostępnić do bezpłatnego pobrania, możecie więc niektóre modele pobrać i wykorzystać we własnych pracach (w przypadku chęci zastosowania zasobów ZachowajTo w projektach komercyjnych, zapraszam do kontaktu). Najczęściej pobierany model w 2020 roku to – Porucznik Colombo

Z koleji w serwisie Youtube pojawiły się dwie nowe publikacje – film bedący 'uzupełnieniem’ wirtualnego spaceru po Parku Kachla, a także kolejna, nieco nietypowa, odsłona EC Szombierki – tym razem wideo prezentujące obiekt na przestrzeni roku – EC Szombierki Bytom – Różne pory roku w jednym filmie

Od roku 2020 serwis ZachowajTo posiada funkcję pozwalająca na zwiększenie kontrastu oraz regulację wielkości trzcionki. Stajemy się przez to dostępni także dla osób niedowidzących, wymagających odpowiednio przygotowanych treści.

Podsumowując rok 2020 w liczbach – 215 GB zarejestrowanych i wytworzonych danych, tysiące zdjęć, setki panoram, godziny zarejestrowanych materiałów wideo…. duża część materiałów wciąż czeka na przetworzenie i publikacje. 

Co w tym roku? Cóż miniaturka z postu podsumowującego, zawiera zawsze tematy, na których skupiano się w danym roku…. zatem sporo jeszcze pomysłów czeka na swoją kolej 😉

     

Ten wpis jest osadzony w kategorii Sezon 4.